Elérkezett a BHF felvételi, amit már nagyon vártam. És tényleg! Ez nem egy olyan „számonkérés”, amin a lehető leghamarabb túl szerettem volna lendülni. Lelkiismeretesen készültem és már alig vártam, hogy számot adhassak a tudásomról és a felkészültségemről. De nézzük is, hogy sikerült a próbatétel. ( a legtöbb infót itt eléred)
A felkészülés folyamata a BHF felvételire
Ahogy korábban már írtam, minden a főiskola által szervezett eseményen részt vettem, ami segítette az intézmény megismerését és támogatott a felkészülési folyamatban. Ellátogattam a nyílt napra, valamint a felvételi előkészítőn is jelen voltam. Ahogy korábban írtam, mind a két esemény nagyon tartalmas és érdekes volt számomra. Sokat segítettek abban, hogy megerősítsék, hogy jó helyen járok, illetve az előkészítő is nagyon hasznos volt a felvételi felkészülésem folyamatában.
Nap mint nap lelkesen vettem elő a jegyzeteket és olvasgattam a kapcsolódó tanulmányokat. Nem volt elvárás, de a szentírások tanulmányozásával is rengeteg időt töltöttem. Mindamellett, hogy rendkívül erősen támogatták a felkészülésemet, nagyon érdekesek és tanulságosak a védikus irodalom kiemelt könyvei (Bhagavad gita, Srimad Bhágavatam és a Mahábárata). Ahogy írtam már többször feleségem az iskola tanulója Jógamester szakon és neki most van a vizsgaidőszak. Ezt kihasználva én is részt vettem a felkészülésében így rengeteg plusz és hasznos információt szereztem.
Mivel ebben az időszakban a kedvesemet feleltettem otthon, és rengetegszer hallgattam végig a hangos felkészülését, ha nem fordítottam volna dedikált időt a tanulásra, akkor is ragadt volna rám annyi tudás, hogy valahogy felvegyenek. De nyilván nem ez volt a cél.
Nem csak egy épp felvettek eredményre törekedtem
Elég sok védikus tanítással szembe megy a saját elvárásom, de ebben a kérdésben nagyon maximalista lettem. Amennyire nem volt a kedvenc időtöltés iskolás koromban a tanulás, annyira vált meghatározóvá felnőtt koromban. Ami érdekel és saját elhatározásból foglalkozom vele, mindig törekszem rá, hogy az eredményt maximalizáljam. Ez most sem történt másképp.
Nagyon várom már, hogy megjöjjön az e-mail az eredményekkel, amit jövő hétre ígértek, hogy azt elmondani nem tudom 😀 És ez nem azért van, mert vágyok a visszaigazolásra, hogy nagyon jó vagy Bandika… Egyszerűen az eredmény azt tükrözi majd számomra, hogy mennyire vagyok „oda való”. Mennyire sikerült jól választanom. Mert tényleg nagyon érdekel a téma és a felkészülésem is nagyon élveztem. Nem ilyen muszáj tanulás volt, épp ellenkezőleg, élveztem nagyon szinte minden percét.
A vizsga napja
Mivel tényleg lelkiismeretesen felkészültem a BHF felvételire a vizsga napja nyugisan indult. Hajnalba keltem, mert a gyermek épp osztálykirándulásra ment és útba kellett igazítani, de 5:20-tól az enyém volt nap. Már nem lázas felkészülésben voltam, tétel olvasgatással és sos tennivalókkal, épp ellenkezőleg, próbáltam „rápihenni” a feladatra. Kint voltam a kertbe, ahol nagyon finoman sütött már a reggeli nap, japáztam és elmélkedtem arról, melyik téma lenne az, amit szívesen elmondanék a szóbelin. Itt is az volt a célom, hogy olyan témát húzhassak, amiről lehet sokat beszélni 😛

Tényleg azt éreztem, hogy nagyon jól szeretnék teljesíteni. Nem tudom honnan fakad ez a belső kényszerhez hasonlító érzés, de nagyon az volt bennem, hogy emlékezetes szeretnék lenni. Nem csak egy felvételiző.
Szóval így telt a délelőtt. 12:15-re volt kiírva az írásbeli vizsga, még egy kis szunya is belefért indulás előtt, hogy tuti chillbe legyek a vizsgán.
Írásbeli
A meghirdetett vizsgafeladatok teljesen fedték a vizsgán kérteket. Pontosan tudtuk mire kell számítani. Volt egy nyelvtani teszt, egy fogalmazás, egy parafrázis alkotás és egy mondatelemzős feladat. Szerencsére ezek a nyelvtani tesztek nem okoztak gondot, azt hiszem 20 perc alatt teljesítettem a feladatot. Szóval ez könnyen ment.
Szóbeli
Jött az izgulósabb rész :). Hiába tudtam, hogy tudom, izgultam. Szerintem inkább azon volt a hangsúly, hogy a kedvenc tételemet húzzam, mert akkor biztosan jó lesz a felelet.
Egy kis érdekesség a szóbelihez:
Feleségem a legutóbb a Varnásrama-dharma (védikus társadalom felépítése) tételt húzta a vizsgáján. Már az ő felkészülése alatt is nagyon megtetszett ez a téma. Komplex, rengeteg az összefüggés, millió megközelítési lehetőség és nagyon sok rendelkezésre álló adat. Szóval pont olyan, amiket szeretek nagyon. Párom sikeresen levizsgázott belőle (bár neki teljesen más elvárásai vannak az eredményekkel kapcsolatban 😀 ).
Szóval elérkezett az én időm :). Szólítottak, röviden bemutatkoztam, picit beszélgettünk, majd jött a tételhúzás. (Itt azért azt megjegyezném, hogy kedvesem ugyan annál a tanárnál vizsgázott korábban, mint aki nekem a felvételi bizottság tagja volt.) Lenéztem az asztalra és a legszimpatikusabb cetlire tettem a kezem, majd húztam. „Varnásrama-dharma”, ez állt a cédulán. <3
Ez nem lehet valami véletlen, vagy szerencse… Rajtam kívül más is azt akarta, hogy a lehető legjobban érezzem magam és felszabadultan tudjak „bemutatkozni” az első alkalommal. Ez így is történt. Csak úgy jöttek belőlem a gondolatok, és én úgy éreztem, hogy nagyon sziporkázom. De ez majd kiderül. Minden esetre a vizsgáztató tanár elégedetten bólogatott és kedvesen mosolygott. Kérdést, ha jól emlékszem csak egyet kaptam.
Kedvesen megköszönték, és engedtek utamra.
Ami tényleg nagyon megérintett
Egyrészt
Szerintem, ahogy feljebb is írtam a tételhúzásom nem a véletlen műve. Még napokkal a vizsga előtt készítettem saját magamnak egy basic védikus asztrológiai elemzést június 16-ra, amiben az állt, hogy ez az én napom és minden úgy fog alakulni, ahogy nekem a legjobb. Így mindent összevetve; párom vizsgáját, a jó tételt, a kedvező csillagállásokat, tényleg minden a kedvem szerint alakult. Ez elég spiri együttállás, de engem teljese mértékben elvitt 🙂
Másrészt
Sokszor mondták a korábbi alkalmakkor, hogy itt teljesen más a hozzáállás a tanárok részéről. Nem a hibát fogják keresni, hanem a tudást! És ez a megközelítés abszolút átjött. Bár nem kellett kérdéseket feltenni, hogy segítsék a feleletet azt éreztem, ha gond lenne, akkor minden bizonnyal szeretnének segíteni, hogy a felszínre jöjjön a tudás.
Kedvesem is mesélte többször, ha olyan témában kellett számonkérést teljesíteni, amiben volt hiányossága, kivitel nélkül minden ilyen alkalommal a vizsgáztató azon volt, hogy építse a feleletet, nem pedig a hibákat és a hiányosságokat kereste.
Mi lesz most a BHF felvételi után
Egy nagyon lassú és izgulós hét következik a BHF felvételit követően. Várom az eredményeket. Hiába érzem, hogy jól sikerült, akkor is nagyon izgulok, „milyen jól”? Nekem valamiért tényleg nagyon fontos, hogy szép eredményem legyen. Szóval izgatottan nézegetem a postafiókomat, és várom a kiértesítést.
Ha megjön a sikeres felvételi eredmény, akkor szerintem már a hetekben elkezdem feldolgozni az első féléves anyagot. No nem azért, mert ennyire stréber lennék… Biztos vagyok benne, hogy embert próbáló feladat lesz tartani a lépést szeptembertől munka mellett, amikor már kezd a suli. Ahogy írtam, mint a legtöbb gyerekes szülőnek egy logisztika az életünk. Ehhez még hozzá jön a főállás melletti vállalkozás, kisfiam mindennapos vízilabda edzése, az otthoni teendők és a főiskola. Muszáj valamennyire előre tanulnom, mert könnyen kerülhetek olyan helyzetbe, ahonnan nincs vissza út. Ez pedig nem fér bele semmilyen körülmények között. Nagyon határozott céljaim és elképzelésem van a jövőmmel kapcsolatban, aminek alapja a diploma és a főiskolán megszerzett tudás.
Köszönöm szépen, hogy elolvastad! Arra szeretnélek biztatni, ha érdekel a jóga vagy a keleti filozófia, akkor egyszer menj el a Csillaghegyi központba a főiskola campusába, és nézd meg neked mit ad. Tényleg nagyon jó élményeket szereztem én is már az első látogatás alkalmával.
Legyen szép a napod!
Andris
(drukkolj, hogy szép eredményeket kapjak :P)